Dla mamy

JAK MAMA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO NARODZIN ?

Kompletowanie wyprawki dla mamy warto rozpocząć już w okolicach siódmego miesiąca ciąży. Młoda mama ma wówczas wystarczająco dużo siły oraz chęci aby się tym zająć. W późniejszym okresie ciąży kobieta myśli tylko o rozwiązaniu i trudno jest jej skupić się na tym co rzeczywiście przyda się jej po porodzie.

Co jest potrzebne dla mamy

Przedewszystkim odpowiednia bielizna dla mamy ale nie tylko czyli:

 • koszule
 • biustonosze dla karmiących piersią
 • osłonki na piersi
 • wkładki laktacyjne
 • podkłady poporodowe
 • majtki poporodowe
 • kosmetyki
 • pasy wyszczuplające

Dobrze jeżeli koszule są wykonane z bawełny i nie krępują ruchów. Ważne aby czuć się w takim ubraniu komfortowo i wygodnie.

Kolejnym przedmiotem który warto dobrać kilka tygodni przed porodem jest biustonosz do karmienia piersią. Najczęściej są to biustonosze z odpinanymi miseczkami przez co karmienie jest komfortowe i wygodne. Ważne by móc bez stresu domierzyć odpowiedni model i rozmiar.

Bardzo przydatne są osłonki na piersi i wkładki laktacyjne.

Osłonki na sutki mają zadanie ochronne. Sprawdzają się, gdy karmienie staje się bolesne, a piersi są poranione przez niemowlę. Wybierając osłonki na piersi, warto zwrócić uwagę na to, czy mają specjalne otworki ułatwiające dziecku przepływ powietrza. Powinny być również wykonane z miękkiego silikonu. Nie każde dziecko od razu przekona się do osłonek. Niektóre dzieci mogą w ogóle nie chcieć pić przez nie mleka. Warto wówczas wypróbować inny model z innej firmy.

Kolejny produkt to wkładki laktacyjne które zapewnią mamie komfort oraz spokój psychiczny. Wkładki dobrej jakości nie przepuszczają pokarmu, są miękkie, delikatne i zapewniają poczucie świeżości oraz suchości. Dobrze, jeżeli wkładki mają nie tylko zabezpieczenie, które izoluje przed wilgocią, ale i dodatkową warstwę oddychającą. Samoprzylepny pasek na wkładce utrzymuje wkładkę we właściwym miejscu.

Podkłady poporodowe to rzecz przydatna dla mamy w połogu. Są to podpaski, ale znacznie dłuższe i bardziej chłonne. Warto również często je zmieniać, aby zapewnić sobie pełen komfort oraz higienę. W pierwszych dniach po porodzie młodej mamie mogą się również przydać specjalne podkłady poporodowe do łóżka ale możemy ich używać również do przewijania dziecka.

Majtki poporodowe i tu zalecane są majtki wielorazowe z uwagi na odpowiedni dostęp powietrza. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są zarówno lekkie i przewiewne, jak i to, że możemy do nich przymocować podkład poporodowy.

 

Ponadto przydadzą się odpowiednie kosmetyki oraz pasy wyszczuplające

 

Przygotowując się do porodu i kompletując wyprawkę dla niemowlaka, nie zapomnijmy o sobie. Przyszła mama również potrzebuje akcesoriów, które pomogą jej nie tylko w pielęgnacji maluszka, ale i w dbaniu o własne dobre samopoczucie oraz komfort fizyczny i psychiczny.

Wyświetlanie 1–9 z 14 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18