Higiena zdrowie i opieka

JAK ZADBAĆ O NASZEGO MILUSIŃSKIEGO ?

Higiena zdrowie i opieka nad niemowlakiem to nie lada wzywanie dla każdego Rodzica. W pierwszych dniach noworodek i mama uczą się siebie nawzajem. Przez pierwsze kilka tygodni po narodzinach musisz nabrać doświadczenia np. w tym, jak kąpać noworodka, jak pielęgnować i jak zapewnić bezpieczny sen dziecku i sobie.

Prawdą jest, że noworodek w domu przewraca świat do góry nogami.

 

Noworodek w domu

Podczas pierwszego miesiąca z noworodkiem w domu, malec powinien mieć zapewniony względny spokój.

Odpowiednio wywietrzone, lekko przyciemnione wnętrze daje poczucie bezpieczeństwa. W pierwszym miesiącu życia bardzo przydają się ochraniacze na łóżeczko (później warto je zdemontować, bo gdy maluch zacznie się ruszać wtedy wzrasta niebezpieczeństwo, że zanadto przysunie się do ochraniacza co może utrudnić mu oddychanie).

Warto zwrócić uwagę na pomocne urządzenia typu niania elektroniczna (analogowa lub z kamerką). Przydatny jest także podgrzewacz, najlepiej z funkcja sterylizacji. Trzeba mieć pod ręką termometr do pomiaru temperatury ciała jak i otoczenia.

Z zabiegów pielęgnacyjnych, jakie trzeba w tym okresie wykonywać przy dziecku, najważniejsza jest odpowiednia higiena czyli codzienna kąpiel. Są noworodki, które wymagają niemal nieustannej uwagi. Nadmierne pobudzenie może wynikać z problemów z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości i wtedy właśnie sprawdzi się otulanie, które pomoże zapewnić malcowi wrażenia zbliżone do tego, co odczuwał w brzuchu mamy.

Wyświetlanie 1–9 z 29 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18