Karmienie butelką

PRZED KARMIENIEM

Karmienie butelką czasami jest konieczne a czasemI jest wyborem kobiety.

Czasem masz za mało pokarmu, a może z innych powodów musisz odstawić dziecko od piersi. Bywa również i tak, że karmisz piersią ale musisz czasem gdzieś wyjść i potrzebna jest alternatywa która nie zaburzy karmienia naturalnego. Karmiąc niemowlę sztucznie używaj odpowiednich butelek i smoczków.

Butelka powinna mieć miarkę mililitrów, by wlać do niej odpowiednią ilość wody. Jeśli niemowlak cierpi z powodu kolek, kup specjalnie profilowane antykolkowe butelki. Smoczek powinien być dopasowany do wieku dziecka (smoczek rośnie razem z dzieckiem) – mleko nie powinno wypływać z niego za szybko, bo maluch może się zakrztusić podczas karmienia.

 

Przygotowanie butelki

Zanim pierwszy raz użyjesz nowej butelki musisz ją wysterylizować (niekoniecznie musi to być sterylizator) wystarczy, że wyparzysz butelkę we wrzątku przez kilka minut. Nie musisz robić tego za każdym razem. Warto jednak czynność tę od czasu do czasu powtórzyć. Szczególnie przy karmieniu dziecka do 6 miesiąca butelkę koniecznie trzeba przygotować polewając wrzątkiem przed każdym kolejnym użyciem lub myć specjalnym, bezpiecznym dla dziecka detergentem.

Sprawa bardzo ważna pamiętaj o czystych rękach.

Zanim podasz dziecku butelkę kolejny raz, upewnij się czy smoczek nie jest uszkodzony a sama butelka nie jest zanadto zużyta. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego wymień na nowe.

Wyświetlanie 1–9 z 12 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18