Karmienie piersią i laktacja

MLEKO MATKI – NAJLEPSZY POKARM DLA NOWORODKA

Karmienie piersią i laktacja wywołuje najwięcej obaw i stresu u młodej mamy.
Niepotrzebnie bo to najlepsze co może spotkać dziecko i matkę. Mleko to idealny pokarm dla noworodka:. Mleko matki jest odżywcze i bogate w cenne składniki mineralne, które zaspokajają pragnienie i głód. Skład mleka kobiecego jest zmienny i dostosowany idealnie do potrzeb noworodka i rozwijającego się niemowlęcia.
Organizm matki produkuje mleko dostosowane do jej dziecka, dlatego skład mleka matki wcześniaka będzie inny niż matki noworodka donoszonego do końca ciąży. Kilka dni po porodzie 3-go 4-go dnia pojawia się mleko właściwe (wcześniej jest to tzw. siara).

 

Karmienie piersią i laktacja

Dziecko powinno być karmione wtedy, kiedy jest głodne. Popularna reguła mówiąca o tym, by karmić regularnie co 3 godziny nie jest dobrym rozwiązaniem.

Warto pamiętać o tym, że ssanie mleka z piersi mamy to nie tylko sposób na zaspokojenie głodu, to także odpowiedź na potrzebę bliskości, bezpieczeństwa i czułości dla noworodka.
Zwróć uwagę na to że to dziecko jest przystawiane do piersi, a nie pierś do dziecka! Dziecko powinno uchwycić brodawkę z całą otoczką lub dużą jej częścią, tak aby pierś szczelnie wypełniała jego buzię.
Aby uniknąć problemów z karmieniem piersią i samą laktacją, zrezygnuj z karmienia butelką i podawania smoczka przynajmniej przez pierwsze 4 tygodnie życia dziecka.

 

Karmienie piersią i laktacja wiąże się z nowym rytmem życia. Dziecko jest ważne, ale pomyśl także o sobie. Daj sobie chwilę ciszy i spokoju, aby zrekompensować nieprzespane noce. Zaufaj swojej intuicji!

Wyświetlanie 1–9 z 24 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18