Smoczki i gryzaki

MASAŻ DZIĄSEŁ

Smoczki i gryzaki to podstawowe akcesoria przydatne przy dorastaniu małego dziecka. Już najmłodsi mają swoje ulubione, odpowiednie do wieku i sytuacji które są z nimi już od pierwszych dni życia. Właśnie wśród nich można wymienić smoczki i gryzaki, które ułatwiają maluchom zasypianie, uspokajają je, a także przynoszą ulgę podczas ząbkowania i wpływają kojąco na dziąsła.

 

Kilka słów w temacie

Smoczki są elementem wyprawki dla noworodka. Ich użycie zależy w znacznej mierze od rodziców i od osobowości noworodka i niemowlęcia. Ich głównym zadaniem jest uspokajanie. Przypominają w swojej budowie kształt piersi znanej dziecku karmionemu mlekiem matki.
Noworodek ma naturalną . Gdy jest ona dłuższa, niż czas poświęcany na karmienie, wtedy do akcji wkracza smoczek. Nie wszystkie dzieci go używają, ale poleca się jego posiadanie, bo być może przyda się w późniejszym okresie.

 

Gryzaki mają swój czas w okresie wyrzynania się ząbków. Są częścią zabawek, np. producenci łączą je z grzechotkami, można je powiesić na pałąku.
Są też gryzaczki bardziej specjalistyczne w zestawach o różnej twardości do stosowania w zależności od etapu ząbkowania.
Mogą być również gryzaki wypełnione płynem do zamrażania. Takie gryzaki mają za cel łagodzić ból i swędzenie.
Gryzienie także odpręża i przynosi ulgę.

 

Dostępnych jest sporo akcesoriów, pozwalających zachować standardy higieny w przechowywaniu smoczków i gryzaków. Niezbędne okazują się zawieszki i opakowania.

Wyświetlanie 1–9 z 15 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18