Dla niemowlaka od 0 kg

Dla niemowlaka od 0 kg a właściwie noworodka kilka dni po urodzeniu, gdzie dziecko czeka pierwsza poważna podróż – ze szpitala do domu kupujemy zazwyczaj razem z wózkiem wielofunkcyjnym odpowiednie nosidełko. Jeśli ze szpitala wracacie samochodem – maluszek musi podróżować w specjalnym foteliku samochodowym. Dla niemowlaka od 0 kg podróż w specjalnym foteliku, to kwestia bezpieczeństwa, poza tym tak nakazuje prawo o ruchu drogowym i od tej zasady nie ma żadnych wyjątków. Noworodka nie możesz trzymać na rękach, nawet jeśli jesteś przypięta pasami. W razie gwałtownego hamowania dziecko może wypaść ci z rąk i polecieć do przodu. Absolutnie nie wolno go także przypinać pasami do siebie – gdyby doszło do wypadku, możesz przygnieść dziecko.

Specjalnie użyliśmy dwóch różnych określeń nosidełko i fotelik samochodowy. Wcale nie oznacza to, że musicie mieć dwie różne rzeczy. Nosidełko wymagane jest by odebrać dziecko ze szpitala i te funkcje spełnia kubełkowy fotelik samochodowy dla maluszka od 0 kg.

Jak wybrać idealny pierwszy fotelik?

 • Zwróć uwagę na rozmiar. Dla najmniejszych dzieci są dwa rodzaje fotelików – grupa 0 (do 10 kg, dla maluchów do 6–9 miesiąca) i 0+ (dla dzieci do 13 kg czyli ok. 12–15 miesiąca życia).
 • Zwróć uwagę na wagę fotelika bo w końcu będziesz go nosić razem z dzieckiem w środku.
 • Zastanów się, jak często będziesz go używać. Jeśli musisz kilkakrotnie w ciągu dnia wyjmować go z samochodu, tu też lepiej kup lżejszy model. Dodatkowo bardzo praktyczne są foteliki, które mają plastikową bazę, czyli mocną podstawę. Montuje się ją na stałe w samochodzie, a potem tylko wpina siedzisko. Baza najlepiej sprawdza się w momencie używania jednego samochodu. Ponadto zastanów się czy zdecydujesz się na bazę kompatybilną tylko z fotelikiem kubełkowym. Czy nie lepiej zainwestować w bazę która wykorzystasz również w kolejnym modelu. O szczegóły pytaj w sklepie bo to już bardziej skomplikowany temat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18