Dla maluszka od 9 kg

Dla maluszka od 9 kg decyzja o zakupie pierwszego poważniejszego fotelika zaraz po kubełkowym to nie lada wyzwanie dla rodziców i opiekunów. Zazwyczaj przed pierwszymi urodzinami dziecka następuje moment, gdy maluch wyrasta z fotelika w grupie 0+. Należy wtedy wymienić fotelik samochodowy na większy czyli od 9kg. Foteliki w grupie I to te z kategorii wagowej 9-18 (posłużą do około czwartego roku życia). Do tej grupy możemy także przyporządkować foteliki w przedziale 9-25kg. W ofertach producentów znajdziemy również fotelik samochodowy w przedziale 9-36 kg który “rośnie” razem z dzieckiem – odpinamy kolejne moduły, dopasowując fotelik do wzrostu dziecka. Nie nie koniecznie taki model sprawdzi się zaraz po wyjściu z fotelika kubełkowego. Czasem dziecko gubi się w skorupie fotela a i ułożenie pozycji  pozostawia wiele do życzenia.

Kiedy zmienić fotelik kubełkowy na większy?

Dla maluszka od 9 kg pierwszy sygnał o zmianie modelu fotelika następuje w momencie kiedy waga dziecka przekracza dopuszczalny limit dla tego fotelika, czyli 13 kg. 13,1 to już za dużo.

Dla fotelików 0-13 kg takim czynnikiem do zmiany fotelika jest także wystawanie głowy dziecka ponad górną krawędź oparcia fotelika.

Punktem trzecim, który może nas skłaniać do zmiany jest fakt, że pasy uprzęży fotelika nie dają się poprawnie zapiąć. Problem nie występuje latem, a jest istotny zimą. Mówiąc najprościej – pasy uprzęży są zbyt krótkie, żeby objąć i zapiąć ciało dziecka. Zamiast używać grubych kurtek – proponujemy oryginalne śpiworki.

Warto brać pod uwagę wybór fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Ponieważ w razie wypadku wszystkie siły występujące w trakcie zdarzenia absorbowane są przez fotelik. Gdy dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy, te siły „spadają” na dziecko. Siły te są niestety ogromne.

Wyświetlanie jednego wyniku

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18