Karmienie i pielęgnacja

Karmienie i pielęgnacja półrocznego dziecka to dość skomplikowany proces. Niektóre dzieci będą gotowe do wprowadzania nowych posiłków wcześniej, niektóre później. To kwestia indywidualna, dlatego zastanawiając się nad tym, kiedy zacząć rozszerzać dietę, trzeba wziąć pod uwagę rozwój, gotowość i upodobania naszego maluszka. Chociażby to czy na przykład potrafi chwytać przedmioty rączkami lub czy wkłada przedmioty do buzi. Dość istotne jest aby dziecko siedziało prosto i w miarę stabilnie.

Kilka zasad karmienia?

Nie zostawiamy dziecka samego, zawsze towarzyszymy mu podczas jedzenia. Najlepiej by dziecko było w pozycji siedzącej (pomocne siedziska i krzesełka). Nowe produkty wprowadzamy stopniowo, by zaobserwować czy nie występuje reakcja alergiczna.

Produkty, którymi dziecko może łatwo się zadławić (jak np. winogrono, rodzynka, borówka, oliwka, orzech, pomidor koktajlowy, itp.) podajemy w mniejszych kawałkach (pomocne fajne gryzaki siateczkowe i silikonowe). Do posiłku zawsze zapewniamy dziecku coś do picia (najlepiej wodę). Ważne by odpowiednio do wieku i rozwoju dziecka dobrać odpowiedni kubek.

Jesteśmy cierpliwi, nie poganiamy dziecka, nie denerwujemy się, gdy nie chce jeść, bawi się jedzeniem, bałagani lub je powoli (zalecane śliniaki i fartuszki ochronne, przydatne maty i talerzyki s przyssawkami).

WAŻNE! karmienie i pielęgnacja to ciągłe niebezpieczeństwa. Zaznajamiamy się z pierwszą pomocą dla niemowlaka w wypadku zadławienia się (choć najlepiej generalnie znać pierwszą pomoc).

Kolejnym ważnym aspektem opieki nad dzieckiem jest kwestia zabezpieczeń przed upadkiem, stłuczeniem zarówno w domu jak i na zewnątrz. Wszelkie ostre krawędzie, schody czy szuflady i drzwi stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Na spacerze warto zabezpieczyć dziecko przed słońcem (okulary, parasolki, nakrycia głowy) oraz owadami gdzie ostatnio duży nacisk kładzie się na kleszcze.

Wyświetlanie 1–9 z 70 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18