Nocniki i odpieluchowanie

Nocniki i odpieluchowanie to kolejne wyzwanie dla dorosłych.

Odpieluchowanie to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka i rodzica. Są produkty, które pomagają przejść ten etap sprawniej i mniej dotkliwie. Nie ma „właściwego” czasu na nocnik. Rozsądny wiek rozpoczęcia treningu czystości wynosi od 18 miesięcy do 3 lat (średnia wieku to 28 miesięcy). Jednak im młodsze dziecko, tym dłużej może trenować.

Przydatne podczas odpieluchowana:

  • nocnik
  • nakładka na sedes
  • podest jedno lub dwustopniowy
  • majtki treningowe
  • wodoodporna nakładka na materac lub prześcieradełko nie przemakalne

Ubrania w okresie odpieluchowania powinny być łatwe do zdejmowania i zakładania, bez zatrzasków i guzików.

Warto zainwestować zarówno w nocnik, jak i podkładkę na sedes. Nocnik daje dziecku większe poczucie samodzielności. Można go ustawić w innych pomieszczeniach niż łazienka, żeby mieć pewność, ze w razie potrzeby, dziecko zdąży z niego skorzystać. Niektóre dzieci wola jednak przeskoczyć etap nocnika i od razu zacząć korzystać z toalety jak mama, tata, czy starsza siostra. Wówczas sprawdzi się nakładka. Najlepiej taka, która dziecko może nałożyć i zdjąć samo, a jednocześnie taka, która będzie stabilna.

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Preferujesz kontakt telefoniczny?

Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 516 123 555

Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18