Na spacerze

Na spacerze z dzieckiem powinniśmy spędzać co najmniej dwie godziny dziennie. Spacery w opiece nad dzieckiem są równie ważne jak czynności pielęgnacyjne.

Co nam daje spacer i świeże powietrze?

Dotlenianie, słońce, światło i ruch wpływają na ogólne funkcjonowanie malucha. Wzmacniana jest odporność organizmu, co zapobiega przeziębieniom. Codzienne spacery są świetną nauką radzenia sobie ze zmiennymi temperaturami. Trzeba tylko pamiętać o nieprzegrzewaniu malucha. Ponadto pod wpływem promieni słonecznych wytwarza się witamina D, niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Pobyt na świeżym powietrzu świetnie zaostrza apetyt. Wyjścia z domu są najlepszym sposobem na niejadka! Dzięki spacerom przedpołudniowym większość szkrabów zjada obiad z apetytem.

Na spacerze jest wiele okazji do poznawania świata. W efekcie dziecko zdobywa wiedzę, doświadczenia i umiejętności. Pobyt na świeżym powietrzu umożliwia również pozytywne rozładowanie energii.

W szczególności pierwsze wyjścia na spacer będą wydawały się nie lada wyprawą. Na spacerze przydatne – parasolka, przekąski i picie, chusteczki, dodatkowa warstwę ubrania lub kocyk.

Na spacerze i na każdej innej wyprawie coraz bardziej doceniane przez mamy są chusty i odpowiednie nosidełka. Nie musimy znosić wózka a przy okazji mamy ręce wolne.

Na spacerze oferujemy najlepsze nie tylko maluszkowi. Dla dorosłych pobyt na świeżym powietrzu nie tylko dotlenia, jest też okazją do odetchnięcia od monotonii lub grymasów dziecka. Dobrze jest nastawić się na miło spędzany czas, na poznawanie okolicy czy krótkie pogawędki z sąsiadami. Warto jest urozmaicać trasy spacerów. Mama może też korzystać z dobrodziejstw ruchu, w wyniku którego wytwarza się tzw. „hormon szczęścia”.

Wyświetlanie 1–9 z 51 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18