Plecaki i tornistry

Plecaki i tornistry to kolejne wyzwanie rodzica. Dziecko patrzy na wygląd dorośli na bezpieczeństwo dziecka.

Należy rozróżnić kilka kategorii plecaków dziecięcych:

 • dla maluszka stawiającego pierwsze kroczki z szelkami i smyczą
 • dla przedszkolaka na skarby
 • dla pierwszoklasisty tornister
 • dla ucznia w odpowiedniej kategorii wiekowej

Idealny plecak szkolny dba o plecy dziecka. Dzięki temu kręgosłup dziecka może poprawnie się kształtować. Jeśli plecak jest dobrze dopasowany do pleców to również wygodnie się nosi.

Idealny plecak i tornister

Sztywne plecy.  Plecaki turystyczne, sportowe, które w większości nie mają odpowiednich pleców dla dziecka nie powinny być wybierane do szkoły. Dla uczniów podstawówki plecaki mają anatomicznie ukształtowane plecy i szelki o minimalnej szerokości 4 cm. Szelki muszą być regulowane i wyprofilowane, aby równomiernie rozkładały obciążenie plecaka na ramionach. Waga powinna być do 1 200 lub 1 400 gramów. Wyraźne elementy odblaskowe. Ważna jest dobra organizacja i odpowiednia ilość komór, kieszeni, przegródek – plecak szkolny i młodzieżowy musi mieć dużo miejsca w środku. Dodatkową zaletą będzie zewnętrzna kieszeń na butelkę, grube, i wzmocnione dno, szeroki i wygodny uchwyt do przenoszenia plecaka w ręce, identyfikator w środku na dane właściciela plecaka. Uczeń doceni te funkcjonalne cechy podczas użytkowania. Bardzo istotny dla dziecka wzór plecaka. Design to często pierwsza rzecz na którą zwraca się uwagę podczas wyboru plecaka. Wzór i wykonanie są ważne, ale nie najważniejsze. Nie warto polegać na modzie. Plecak szkolny z postacią z ulubionego filmu jest fajny w momencie zakupu, ale jak wynika z doświadczenia – po roku już się nudzi.

Plecaki i tornistry to kolejna zagwozdka dla rodziców i i opiekunów.

 

 

Wyświetlanie 1–9 z 11 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18