Spacerowe

Wózek spacerowy – spacerówka

Wózki spacerowe w zależności od rodzaju oparcia mogą być stosowane od urodzenia lub od 6 miesiąca. Te, których wyposażone są w wygodną pozycję płaską, bezpieczną dla kręgosłupa noworodka, można używać od pierwszych dni życia.

W spacerówkach ważna jest możliwość regulacji jej elementów takich jak: oparcie, podnóżek, zagłówek i uprząż z pasami, aby wózek mógł “rosnąć” razem z dzieckiem i dostosowywać się do jego wysokości i rozmiaru. Ważne, żeby wózek spacerowy był odpowiednio wygodny i szeroki, aby dziecko chciało w nim siedzieć.

Przekładana rączka i obracane siedzisko pozwolą na obrócenie dziecka tyłem do silnego wiatru lub rażącego słońca. Dla rodzica ważne, aby wózek był lekki i żeby obicie spacerówki można było łatwo wyczyścić a najlepiej zdjąć i wyprać w pralce.

Z wózka spacerowego korzystają zazwyczaj dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, raczkować a nawet chodzić, dlatego ważne jest ich zabezpieczenie w spacerówce. Najlepiej, aby wózek posiadał trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji i miękkimi obiciami, aby nie uciskały dziecka. Dodatkowo większość modeli posiada barierkę bezpieczeństwa, dobrze jeśli jest ona odpinana lub zdejmowana, ułatwia to wkładanie i wyjmowanie dziecka.

Wózek spacerowy typu Parasolka

Wózek spacerowy typu Parasolka jest lżejszą i mniejszą wersją wózka spacerowego, jednak przez to jest trochę mniej stabilny i solidny. Bardzo łatwo się składa (stąd nazwa Parasolka) i zajmuje o wiele mniej miejsca. Przydatny na wakacjach lub jedynie na spacery, kiedy posiadamy drugi bardziej porządny wózek dziecięcy. Parasolka jest stosunkowo tańsza niż zwykły wózek spacerowy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18