Buty kapcie i niechodki

Buty kapcie i niechodki to spora gama różnorodnych produktów. Stawiamy na bezpieczeństwo, wygodę oraz na dobrą jakość.

W życiu każdy człowiek przejdzie tysiące kroków, jednak tymi najważniejszymi, najbardziej oczekiwanymi są te pierwsze kroczki. Ważne jest więc, by maluch uczący się chodzić – swoje pierwsze kroki stawiał w butach, które będą wygodne i zdrowe dla jego małych nóżek. Wbrew pozorom buty i kapcie są w ważne w całym naszym życiu.

Chodzenie przy meblach, pierwsze podnoszenie się z pozycji siedzącej najczęściej odbywa się u malucha na bosaka lub w skarpetkach z antypoślizgiem. Kiedy jednak pozycja stojąca stanie się bardziej pewna, a ruchy dziecka bardziej skoordynowane, nadchodzi czas na pierwsze kroczki po podwórku, po chodniku, czy na placu zabaw. Wtedy niezbędne stają się odpowiednie pierwsze buty do nauki chodzenia, które będą wygodne i zapewnią jednocześnie stawianie pierwszych kroków. Prawidłowo dobrane buciki nie mogą być ani za sztywne ani zbyt ciasne. Po pierwsze buty do nauki chodzenia dla dzieci muszą być zamierzone przez milusińskich. Żadna metoda na wkładkę, odrysowanie stopy czy patyczek nie będzie dobra.

Pierwsze buciki i kilka zasad

 • Buty powinny być stabilne i dobrze trzymać stopę dziecka, jednocześnie jednak nie powinny krępować ruchów.
 • Podeszwa powinna „łamać się” w odległości mniej więcej 1/3 długości od przodu, gdzie zginają się palce dziecka.
 • Jednocześnie jednak w śródstopiu podeszwa powinna być twarda.
 • Optymalny zapas długości to 1cm.
 • Buty powinny mieć zaokrąglone czubki i powinny być lekkie.
 • Chód w butach nie powinien za bardzo odbiegać od tego na bosaka.
 • Najlepiej jeżeli w środku są wyściełane skórą, lub naturalnym „oddychającym” materiałem, którego zadaniem jest chronić stopę dziecka przed nadmiernym poceniem.
 • Odpowiednio dopasowane do pory roku.

Czasami rodzice biorąc pod uwagę oszczędności, zakładają dzieciom buty z których wyrosło ich starsze rodzeństwo. Czasem szukają bucików z odsprzedaży. Nie jest to dobry pomysł, szczególnie w przypadku butów do nauki chodzenia. Każda osoba posiada bowiem indywidualny kształt stopy, do którego dopasowuje się obuwie. Różne ustawianie nogi w bucie po innym dziecku może spowodować zaś, że malec może zacząć stawiać kroki w sposób, który nie będzie dla niego naturalny. Zatem buty kapcie i niechodki nawet tańsze ale nowe, bez odkształceń.

Wyświetlanie 1–9 z 14 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18