Wózki

Wózki to dość obszerna grupa gdzie mamy największą konkurencję produktów. Właśnie tu najwięcej spędzamy czasu ze względu na fakt, że jest to zakup dość kosztowny.

Wybór odpowiedniego wózka często spędza rodzicom sen z powiek. Dizajnerski wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość, jakość wykonania, bezpieczeństwo i wygoda dziecka, ciekawe akcesoria dodatkowe – to wszystko ma dla wielu osób znaczenie. Oferta na rynku jest bardzo bogata i zróżnicowana a producenci prześcigają się w projektowaniu kolejnych supermodeli i gadżetów dodatkowych.

Jaki wózek?

Gondola, spacerówka, parasolka, wózek biegowy, bliźniaczy, rok po roku lub wózek wielofunkcyjny?

Odpowiednio dobrany wózek ma spełniać kilka istotnych funkcji: umila wspólne spacery, pomaga w robieniu zakupów, sprzyja załatwianiu różnych spraw, uprzyjemnia podróżowanie, a także wpływa na naszą aktywność bo z dzieckiem można nie tylko spacerować, ale też i biegać.
W pierwszej kolejności należy zadbać o wygodę dziecka i jego bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na atesty, materiały i tkaniny, z jakich wózek został wykonany (nie tylko rodzaj tapicerki, ale i wyściółki), odpowiedni stelaż i koła oraz wszelkie dodatkowe elementy wyposażenia i akcesoria, które potrafią ułatwić rodzicom życie.
Naszą uwagę szczególnie powinniśmy zwrócić na takie funkcje jak:
możliwość montażu wózka przodem lub tyłem do kierunku jazdy, regulowana rączka, możliwość szybkiego i łatwego składania i rozkładania czy miejsce na rzeczy/zakupy.

Grupy wózkowe

Zazwyczaj pierwszym wózkiem dla dziecka będzie gondola czyli wózek głęboki. Niemowlak spędzi w nim około pół roku, zanim nie zacznie siedzieć (zależnie od rozwoju do 8 miesiąca). W przypadku gondoli warto zwrócić uwagę na jej długość (minimum 75 centymetrów) i szerokość. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy maluch przyszedł na świat jesienią lub w zimie. W wózku musi się zmieścić dziecko, dodatkowa warstwa ubrań i śpiworek.
Kolejną grupę stanowią wózki spacerowe które są przeznaczone dla starszych dzieci, potrafiących już samodzielnie siedzieć (powyżej 6 miesiąca). Siedzące dziecko chce obserwować świat i wszystko dookoła. Spacerówka powinna mieć możliwość regulacji położenia oparcia. Dla mniejszego dziecka istotnym jest by siedzisko było przekładane umożliwiając dwa kierunki jazdy. Obserwowanie dziecka jest istotne przy niemowlakach.
Parasolka z kolei to lżejsza wersja spacerówki, którą łatwo można złożyć, jest lekka i możemy ją sobie niczym parasol włożyć pod pachę, gdy maluchowi znudzi się jeżdżenie i wybierze jednak własne nogi. Jest to wózek przydatny dla starszych, chodzących już dzieci, zwłaszcza gdy z nimi podróżujemy lub dużo się przemieszczamy.

Dla rodziców bliźniąt lub tym, których dzieci przyszły na świat rok po roku lub w bardzo małej odległości czasowej, sprawdzają się wózki przyszłościowe, czyli wózki rok po roku.

W życiu codziennym przydatne okazują się niektóre dodatki i akcesoria typu torba do wózka, parasolka, moskitiera (zdejmowana lub wbudowana na stałe), folia przeciwdeszczowa, pompka do kół, uchwyt na bidon, mocowanie do parasolki, światełka LED w podnóżku, ochrona przeciwsłoneczna.

 

Wyświetlanie 1–9 z 36 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18