Spacerowe

Wózek spacerowy – spacerówka

Wózki spacerowe w zależności od rodzaju oparcia mogą być stosowane od urodzenia lub od 6 miesiąca. Te, których wyposażone są w wygodną pozycję płaską, bezpieczną dla kręgosłupa noworodka, można używać od pierwszych dni życia.

W spacerówkach ważna jest możliwość regulacji jej elementów takich jak: oparcie, podnóżek, zagłówek i uprząż z pasami, aby wózek mógł “rosnąć” razem z dzieckiem i dostosowywać się do jego wysokości i rozmiaru. Ważne, żeby wózek spacerowy był odpowiednio wygodny i szeroki, aby dziecko chciało w nim siedzieć.

Przekładana rączka i obracane siedzisko pozwolą na obrócenie dziecka tyłem do silnego wiatru lub rażącego słońca. Dla rodzica ważne, aby wózek był lekki i żeby obicie spacerówki można było łatwo wyczyścić a najlepiej zdjąć i wyprać w pralce.

Z wózka spacerowego korzystają zazwyczaj dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, raczkować a nawet chodzić, dlatego ważne jest ich zabezpieczenie w spacerówce. Najlepiej, aby wózek posiadał trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji i miękkimi obiciami, aby nie uciskały dziecka. Dodatkowo większość modeli posiada barierkę bezpieczeństwa, dobrze jeśli jest ona odpinana lub zdejmowana, ułatwia to wkładanie i wyjmowanie dziecka.

Wózek spacerowy typu Parasolka

Wózek spacerowy typu Parasolka jest lżejszą i mniejszą wersją wózka spacerowego, jednak przez to jest trochę mniej stabilny i solidny. Bardzo łatwo się składa (stąd nazwa Parasolka) i zajmuje o wiele mniej miejsca. Przydatny na wakacjach lub jedynie na spacery, kiedy posiadamy drugi bardziej porządny wózek dziecięcy. Parasolka jest stosunkowo tańsza niż zwykły wózek spacerowy.

Wyświetlanie 1–9 z 16 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

    Preferujesz kontakt telefoniczny?

    Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

    +48 516 123 555

    Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18