Wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne wózki są ważne gdy podziewacie się dziecka. Specjalnie dla tych mniej lub bardziej początkujących rodziców stojących przed wyborem wózka, opiszemy na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Decyzja o tym na jaki wózek się decydujemy jest chyba najważniejszą jeśli chodzi o wyprawkę dla noworodka. Powodem jest spory wydatek bo to najdroższy zakup.

Na co zwrócić uwagę i na jakie pytania szukać odpowiedzi:

 • gdzie będziemy jeździć? chodzi o teren
 • gdzie będziemy go trzymać? kwestia wagi i składania
 • czy jest winda czy będzie wnoszony po schodach? waga i wielkość
  jak często będzie składany?
 • w jakiej porze roku urodzi się nasze dziecko?
 • jak długo będziemy go używać?

czyli najważniejsze:
KOŁA – duże, skrętne, fajnie jeśli pompowane i od niedawna żelowe (bezdętkowe)

ROZMIAR – im większa gondola tym dłużej posłuży (co ma znaczenie zwłaszcza w zimie), niemniej wózek musi się też zmieścić do samochodu, do windy, do piwnicy czy do mieszkania.

WAGA – jeśli jednak ktoś mieszka na wyższym piętrze bez windy to będzie szukał czegoś lekkiego

Gondola wpięta w wózek nazywana jest wózkiem głębokim. Ten rodzaj wózka dziecięcego przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do około 6 miesiąca życia, kiedy dziecko zaczyna siadać.

Warto także zwrócić uwagę na takie elementy jak to z jakiego materiału zbudowane jest dno gondoli, czy posiada system wentylacji (zapewniający przepływ powietrza), czy gondola posiada okienka i siatki wentylacyjne, czy obicie można zdjąć i wyprać oraz czy jest ono wodoodporne.

W ofertach są zestawy 2w1 czyli gondola na stelażu +spacerówka i dodatki typu folia, torba, moskitiera (ilość i rodzaj dodatków zależy od modelu i producenta); opcje dodatkowe to FOTELIK KUBEŁKOWY który może być dedykowany pod kolor tapicerki tego samego producenta czyli zestaw 3w1 lub innego producenta. Ważne by przy zakupie wózka od razu wskazać na co się decydujemy i ewentualnie jeśli fotelik będzie innego producenta to pamiętajmy, że adaptery należy zakupić od razu z wózkiem.

Różne kombinacje i zestawienia

Wielofunkcyjne 2w1 składa się z trzech głównych części: stelaża, gondoli i spacerówki.

Wielofunkcyjne 3w1 wyposażony jest w gondolę, spacerówkę i fotelik. Stelaż wózka umożliwia wpięcie tych trzech elementów. Zmiana ta powinna być szybka, łatwa i bezpieczna. Dzięki zestawowi 3w1, jednocześnie oprócz wózka zyskujemy fotelik samochodowy i nosidełko.

Wielofunkcyjne 4w1 zawiera gondolę, siedzisko spacerowe, fotelik samochodowy i bazę do fotelika. Baza pozwala na bardziej stabilny i bezpieczny montaż w samochodzie. Dzięki bazie, fotelik podczas kolizji, nie przesuwa się na siedzeniu samochodu.

Wyświetlanie 1–9 z 12 wyników

Nie znajdujesz jakiegoś produktu?

Nic nie szkodzi! Napisz czego potrzebujesz, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie z odbiorem osobistym w sklepie!


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  Preferujesz kontakt telefoniczny?

  Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  +48 516 123 555

  Odbieramy od poniedziałku do piątku w godz. 10-18